İĞNELİ EPİLASYON

İğneli epilasyon yaklaşık 100 yıldır güvenle uygulanan FDA tarafından onaylanan en eski ve kalıcı tek epilasyon yöntemidir. İğneli epilasyonda her kıl tipine  (ince-kalın, sarı-siyah, kızıl-beyaz…vb) işlem yapılabilmektedir.

İğneli epilasyon işlemi uzmanlık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda yapılması gereken bir işlemdir. Kişiye özel steril iğneler ve cımbız kullanılmalıdır.

Uzman  elektrolist tarafından kıl ile aynı çapta olan ince ve esnek bir iğne ile kıl foliküline giriş yapılır, daha sonra düşük bir elektrik akımı ile kıl kökü tahrip edilir ve kılın tekrar çıkmaması sağlanır. Tedavinin süresi işlem yapılan bölgedeki kılların daha önce  ağdayla , cımbızla, jiletle, sarartıcıyla… alınıp alınmamasına , kılların yapısına ve çıkış süresine göre değişir. İğneli epilasyona başladıktan sonra kıllar kesinlikle cımbız, ağda yada benzeri şeylerle , kılı kökünden koparacak bir işlemle alınmamalıdır.

Uzman kişinin tavsiyelerine uyulduğu ve belirlenen randevulara sadık kalındığı taktirde iğneli epilasyonda en az 1 – 1,5 yıl içinde etkin sonuç alınır..

İĞNELİ EPİLASYONDAN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER 

  • İğneli Epilasyon işlemine başlayan kişiler işlem yapılan bölgedeki kıl yapılarını değiştirecek ağda,cınbız,ip,makas..vb gibi işlemleri tedavileri süresince kesinlik yapmamaları gerekir.
  • Epilasyondan hemen sonra cildi tahriş edecek peeling, kese.. vb herhangi bir işlem yapılmamalıdır.
  • Epilasyon uygulanan bölgede herhangi bir alerjik reaksiyon oluşmaması için özellikle ilk gün  deodorant ,parfüm gibi ürünler kullanılmamalıdır.
  • Epilasyon sonrası uzman  tarafından önerilen destekleyici kremler düzenli olarak enaz 1 hafta kullanılmalıdır.
  • Epilasyon  işlemi yapıldıktan sonra cildin birkaç gün etkin güneşten (solaryum, plaj. Vb) korunması gerekir.
  • İğneli epilasyonda kullanılan iğneler steril ve kişiye özel olmalıdır.
  • İşlem öncesi cilt muhakkak alkol ile temizlenmelidir.
  • Profesyonel çalışmaya rağmen işlem bölgesinde küçük kabuklanmalar ve kızarıklıklar olması normaldir.Endişe edilmemelidir.
  • Kabuklanmanın kendiliğinden dökülmesi beklenmelidir. Bu süre cilt tipine 1 hafta kadar sürebilir. İyileşmeyi hızlandırmak için uzman tarafından tavsiye edilen kremler düzenli kullanılmalıdır.