Dr. Tarkan KALAYCIOĞLU

dr-tarkanTrabzon doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladıktan sonra 1994 yılında K.T.Ü Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Trabzon’un Düzköy ilçesine bağlı Gökçeler köyüne mecburi hizmetini yapmak üzere Sağlık Ocağı tabibi olarak atandı. Burada yedi yıl görev yaptıktan sonra Merkez 3 Nolu 112 Acil Yardım ve Kurtarma İstasyonuna tayin oldu. Burada altı yıl görev yaptıktan sonra 2007 Mayıs ayında devlet görevinden istifa etti.

21.01.2004 – 04.03.2004 tarihleri arasında Ankara Flavius Medikal Estetik Eğitim Merkezi’nde Sağlık Bakanlığının açmış olduğu Medikal Estetik Uygulama Sertifika programını tamamladı. Bu sertifika programı öncesi de dahil olmak üzere kurs süresinde ve sonrasında Dr. Tayfun OĞUZOĞLU ile Ankara ve İstanbul Flavius kliniklerinde sayısız saç ekim operasyonuna katıldı.02.07.2004 – 03.07.2004 tarihleri arasında Dermatolojik Cerrahi ve Saç Ekim Uzmanı Dr. Alex GINZBURG ve Dr. Tayfun OĞUZOĞLU’ UN katılımı ile gerçekleştirilen Folliculer Unit Extraction ve Single Strip Tekniği ile Saç Ekiminde yeni teknikler 2004 konulu pratik eğitimine katıldı.

01.04.2004 tarihinde Trabzon’da Flormed Saç Ekimi ve Güzellik Merkezini kurdu. Bu merkezde on yılı aşkın süre zarfında 500 ün üzerinde saç ekimi operasyonu ve sayısız medikal estetik uygulamalara imza atarak bu konudaki tecrübelerini geliştirdi ve uzmanlaştı.

13 Ağustos 2004 tarihinde Uluslar arası Saç Ekim Birliği (International Society of Hair Restoration Surgery = ISHRS) üyeliğine kabul edildi. Avrupa Saç Ekim Birliği’nin(ESHRS) 2 – 5 Haziran 2005 tarihleri arasında Brüksel’de düzenlemiş olduğu Workshop’a katıldı.2007 yılının ilk aylarında ESHRS üyeliği kabul edildi.
7-10 Mart 2007 tarihleri arasında Florida’da ISHRS‘nin düzenlemiş olduğu dünyanın en iyi saç transplantasyon hekimleri ile birlikte yirmiden fazla canlı saç ekim operasyonunun gerçekleştiği Orlando Workshop’ına katıldı.

ISHRS ‘nin yıllık olarak düzenlediği 22-26 Haziran 2009 tarihlerinde Amsterdam/Hollanda ve 20-24 Ekim 2010 tarihlerinde Boston /USA bilimsel kongrelerine katılarak saç ekimi konusundaki tecrübelerini daha da geliştirdi. Yapılacak olan diğer kongrelere katılımlarını planlamış olup bu daldaki çalışmalarına tüm hızı ile devam etmektedir.

Halen Trabzon’da kendisine ait olan Özel Flormed polikliniği’nde saç ekimi ve medikal estetik uygulamalarına (laser tedavileri, cilt bakım programları ve tedavileri, zayıflama programları, saç bakımı ve tedavileri, botox ve dolgu uygulamaları vs)  devam etmektedir.

Muayenehanemiz